Podujatia Samospráva Správy

Letná sezóna na kúpalisku: kedy mesto spustí prevádzku?

S príchodom prvých letných dní a horúčav prichádza aj dlho očakávané spustenie kúpaliska v meste pod Zoborom. Radnica preto tento rok určila spustenie prevádzky na 4.7.2020.

Prípravy na spustenie sezóny začali ešte v máji. Podľa slov hovorcu mesta Tomáša Holúbeka bola na tento účel určená čiastka vo výške 30-tisíc eur. Ďalej uviedol, že mesto plánuje investovať do kúpaliska ešte ďalších zhruba 250-tisíc eur.

Aj napriek stále pretrvávajúcej pandémii COVID-19 sa radnica rozhodla pre otvorenie kúpaliska.

Chcela tak predovšetkým vyjsť ústrety tej časti obyvateľstva mesta, ktorá sa z rôznych dôvodov rozhodla nevycestovať na dovolenku k moru a tak pre nich zostáva jedinou možnosťou práve spomínané kúpalisko.

Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na rôzne novinky. Tou najhlavnejšou bode nová gastrozóna, kde pribudnú nové stánky s občerstvením.

Viac informácií zatiaľ radnica ešte nespresnila.

Radnica však prejavila záujem, aby spolu so spustením letnej sezóny bolo spojené aj otvorenie novej gastrozóny. Nevylučuje však, že sa to môže posunúť o pár dní.

Netreba však zabúdať, že termín otvorenia kúpaliska bude závisieť aj od priaznivého počasia. Veríme, že všetko bude priať počasiu a obyvatelia sa tak budú môcť schladiť v nasledujúcich horúcich dňoch.

Zdroj: nitra.sk, milujemnitru.sk

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *