Krimi Samospráva Správy

Najnebezpečnejšie ulice v Nitre: patrí medzi ne aj tá vaša?

Mostná a Kmeťková ulica. Jedny z najznámejších ulíc v meste, najmä vďaka nočným podnikom. Aj vďaka tomu sa radia medzi najnebezpečnejšie ulice v Nitre. Vyplýva to z údajov Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Nitre, podľa ktorého tu bolo vlani zaevidovaných 17 násilných trestných činov.

Rušný život v centre mesta si vyžaduje neustálu prítomnosť policajných hliadok. Plánovanie výkonu v tejto lokalite je realizované tak, aby tu v nočnej dobe bola prítomná hliadka štátnej, ale aj mestskej polície. Zo štatistík z posledných rokov je možné vyvodiť záver, že na základe prijatých opatrení tu prišlo v spolupráci s mestskou políciu k zníženiu počtu násilných trestných činov,

Aj vďaka rozšíreniu siete kamerového systému v daných lokalitách sa vo veľkej miere podarilo objasniť viacero prípadov. Pribudlo 42 nových kamier a SOS tlačidlá na stĺpoch verejného osvetlenia, ktoré sú napojené na Mestskú políciu a sú dostupné prakticky na každom kroku.

Ostáva nám len dúfať, že aj vďaka týmto prijatým opatreniam sa nočný život na týchto známych uliciach stane bezpečnejším nielen pre obyvateľov mesta, ale aj pre návštevníkov.

Zdroj: Polícia SR, milujemnitru.sk

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *