Dopravné informácie Samospráva Správy

Rezidentské parkovanie v Nitre: mesto sa pripravuje na postupné zmeny v parkovacej politike

Nedostatok parkovacích miest na sídliskách a užšom centre mesta. Jeden z najväčších problémov všetkých väčších miest. Nitra s týmto problémom bojuje už roky. Riešením by mohol byť systém rezidentského parkovania. O prípadných zmenách, ktoré čakajú vodičov a obyvateľov mesta Nitra už rokovali mestský poslanci.

Šlo by však o veľmi zložitý proces, v ktorom budú budú evidované všetky evidenčné čísla áut, ktoré parkujú v meste na základe rezidentského parkovania alebo parkovania cez parkovací automat. To zahŕňa zaobstaranie automatov, ktoré budú schopné čítať EČV. Dôležitou požiadavkou by  bola aj možnosť platby kartou a taktiež aj vydávanie hotovosti z automatu.

Zavedenie rezidentského systému parkovania však závisí aj od financií.

Momentálne nám sťažuje situáciu ochorenie COVID-19. Počítali sme s tým, že z prebytku hospodárenia za minulý rok vyčleníme na parkovaciu politiku peniaze. Je však možné, že tieto zdroje budeme potrebovať inde. Uvidíme, ako sa bude správať ekonomika a hneď, ako to bude možné, budeme pokračovať v zavádzaní novej parkovacej politiky,“ dodal primátor Nitry Marek Hattas.

Zdroj: nitra.sk, milujemnitru.sk

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *